Polgármester:
Galgóczkiné Krobák Mária Anna (független)
Weboldal:
www.kovegy.hu
Képviselő-testület összetétele:
4 fő (független)
Nyilvántartott álláskeresők aránya:
1,5%
Kövegy település Makótól keleti irányban, Csanádpalota szomszédságában terül el. 1715 előtti írások sem faluként, sem pusztaként nem említik még, csak Nagylak dűlőjeként szerepelt a krónikákban. A nevét a település köves felszínéről kapta, így neve eredetileg Kevek volt. 1757-ben így említik, majd ezt a nagylaki szerbek változtatták meg Kövegyre. 1843-ban a kincstár telepített a területre családokat, mégpedig több mint 120 katolikus dohánytermesztő családot, akik a környező településekről, így Csanádpalotáról, Magyarcsanádról, Bökénypusztáról, Meggyesbodzásról érkeztek. Az így kialakult kertészséget a telepítést intéző Mednyánszky Alajos kamarai elnökről kezdetben Mednyánszkyházának is hívták. A 1800-as évek derekán a község mintegy 100 házból, a kincstári fölvigyázó lakásából, iskolából és korcsmából állt. A kertészség a szomszédos településhez, Csanádpalotához tartozott, majd 1882-ben alakult önálló kisközséggé, és 1895-ben vált nagyközséggé. 1935-ben lelkészlak épült a településen, ennek ellenére Kövegy továbbra is a csanádpalotai parókia része maradt. Plébániai rangot 1973-ban kapott a község. A település 1973-tól az 1990-es önkormányzati választásokig Csanádpalota társközsége volt, 1990. november 1-jétől lett újra önálló község.
Kövegy mezőgazdasági jellegű településnek tekinthető, elsősorban kalászosokat, kukoricát és vöröshagymát termesztenek, valamint főként lovat, sertést és szarvasmarhát tartanak. Az 1950-től működtetett téglagyár 1975-ben bezárt, majd lebontásra került. Az 1996-os év jelentős beruházása volt a község tekintetében a Kövegy-Csanádpalotai vízvezeték megépítése, amelynek szükségességét elsősorban az indokolta, hogy a községnek összesen egyetlen kútja volt. 2002-ben Királyhegyes községgel körjegyzőséget alapítottak.
2015. január 01. napjával a Csanádpalota várossal és Királyhegyes községgel közös Önkormányzati Hivatalt alapított.
A település az önkormányzati adósságátvállalásban nem részesült, mivel adóssága nem volt. A Kormány hadigondozotti ellátásban 2017-ben összesen 3 főt részesített Kövegyen.
Főbb nevezetességek, híres személyek
- A község északi (skandináv) téglaépítészeti formajegyekkel bíró templomát 1902-ben Szűz Mária tiszteletére szentelték fel.